reede, 27. jaanuar 2023

TALVEGA VÕI TALVETA

 On nagu on ja tuleb, mis tuleb!

Seda lausejupikest on hea endale aegajalt meelde tuletada.

Kevade ootus on juba nii suur, et tahaks ...... no mida 😵.

Näiteks karjuda: lihtsalt endast välja, et krt antku see ilmataat siis vähemalt korralikku talve. Käin siin aias nina maas peenraid nuusutamas ja taimi piiludes. Lumeroos on juba ammu end lille löönud.


Võiks ju ka labidaga vehklema minna, nagu abikaasa minult aegajalt pärib, et kas ma juba tahan minna kaevama. Teate, ma võin juba kasvõi kaevata.

Kasvuhoones käin ka nuusutamas ja oma über uhket kiirkomposterit söötmas. 


Ise vahin muudkui kaktuste peenart, 
torgin näpuga mulda talvekorteris olevate krüsanteemide juures ja mõtlen, et oleks suuremat kasvuhoonet vaja, sest kuhu ma panen hunniku tšillitaimi. Tee veel tšillimoosi, mille üle enamus mu sugulasi, tuttavaid ja kolleege on hullumiseni näljased ning Itaalia ja Saksa saksad ka maiustavad ning soovivad ikka seda kõige kangemat kraami.Täna koostasin Maarahvapoest taime ja seemnetellimust. Mõnda (x5) lilletaime on juurde vaja. Aju muudkui ragistab, et mis taimeke kuhu peenrasse sobitub.

Õnneks kogu seda kevadeigatsust maandab igikestev ehitustegevus meie majas. Lõpuks valmib leiliruum, kus oh üllatust on kõik mu soovid leidnud lahendused. Abikaasa küll arvab, et halle juukseid on selle pideva lahenduste nuputamise ja eeskirjade järgimisega, talle juurde tulnud, kuid kes neid ikka lugema hakkab. 

 


2 kommentaari:

  1. Sel aastal on kuidagi eriti hull selle aiaaja ootusega, Jaanuaris olen veel siiski üsna mõistlik (kui tomati ja paprika seemnete tellimist mitte arvestada) aga vot veebruaris hakkab juba kiiva kiskuma ja märts on täielik hullumaja. Ja kui veel mõelda, et mõnikord tuleb talvel ära jäänud talv just märtsis. Loodan, et mitte aga Eesti ilm on teadupärast põrsas.

    VastaKustuta
  2. Mina hakkan kevadet juba novembris ootama. Aga praegu polegi enam kõige hullem, hakkab vaikselt looma. Valgust on mõnusalt palju rohkem ja kui päikest näidatakse, käib see juba õite uhke kaarega ja pikalt üle taeva.

    VastaKustuta