reede, 26. jaanuar 2018

SUREMATU KAKTUS

Pesamuna ei ole meil mingi aiandushuviline. 
Väiksena oli ta aias suur abiline, 
aga teismelisena nügi või rehaga teda õue appi. 
Pigem joonistab, üürgab laulda (tegelikult laulab nagu ööbik) või käib trennis.
Mingil hetkel hakkas temas taas tekkima selline 
imetilluke aiandushuvi.
Katsetas potilillega oma aknalauda kaunistada. 
Kuid paraku need koolesid tal ära. Küll uputas kaktust ja kuivatas kannikest. Proovis kätt ka majaõnnega, isegi nimi oli tal-Patricia. Sellega oleks asi peaaegu õnnestunud, kui ta poleks teisele poole maakera võistlustele sõitnud ja mina oleksin meeles pidanud, et tema aknalaual elab üks lilleke. Kahjuks meenus Patricia mulle siis, kui päästa polnud enam midagi ja taas tuli visata taimeke kompostihunnikusse. 

Siis  meisterdas ta endale kividest kaktuse. Kuid hea mõttel olid mõningad tehnoloogilised puudused ja need kivikaktused ei püsinud kuidagi kuiva liiva sees.

Ühel päeval kui Pesamuna oma vibutamisega Maailma Karikat taga ajas, otsustasin mina, et see kaktuseidee vajab tehnoloogilist tuunimist ja asi tuleb lõpuks lihtsalt ära teha.

Vaja läks: kaktusekive (akrüülidega värvitud), traati, tange ja näpitsat, ehitusliimi, liiva, PVA-d, tilk vett, mingit segamispulka, lillepotti, kannatust ja näpuuosavust.

Paraja pikkusega traadid painutasin ringseks ja liimisin ehitusliimiga kivide alla.Kuivamine võtab aega.


Mõõtsin lillepotis sobiva koguse liiva, törts PVA-d ja tilk vett hulka ja korralikult segada.Segu peaks olema pigem selline paks puder. Aga kui tuleb pisut vedelam, siis võib pärast lillepotti valamist ja mõningast seismist paberrätikuga üleliigse vedeliku ära kuivatada.
Korralikuks tahenemiseks anna aega.Kui liiv on tahenenud siis torka kivid potti, kui vaja lõika traat lühemaks. Vajuta nii sügavale, et traadikeerd välja ei paista. Vajadusel tee liivasegu juurde. 
Mina pidin kivid veel korra akrüülidega üle värvima, 
sest värv oli lahja.Sättisin valmis kaktuse talle üllatuseks aknalauale.
See taimeke jääb kindlasti ellu ka siis 
kui tema omanik kaugel ära on.
Kojujõudmis kingitus võeti kenasti vastu ja 
kassid pole ka veel suutnud sellele 1/0 teha!


1 kommentaar:

  1. Näeb tore välja ja eks ole see õige, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab :)

    VastaKustuta